Roboty koszące

Bez względu na wielkość Twojej murawy, koszenie trawnika jest jednym z działań pielęgnacyjnych terenów zielonych, które jest niezbędne do utrzymania pięknego trawnika, jak i do zapobiegania wzrostu chwastów oraz inwazji owadów. Jak wielu przypuszcza ,koszenie trawnika nie jest powierzchowną operacją. Koszenie trawnika służy do regulacji wysokości łodyg i blaszek liściowych, zachowania zdrowia i piękna darni oraz wywołania wzrostu wegetatywnego.

Intensywnie rosnące ,przydomowe trawniki powinno się kosić minimum raz w tygodniu. Częste koszenie zapobiega zakwitaniu traw, bo nie pozwala na wyrastanie pędów kwiatowych. Kwitnienie bardzo osłabia każdą roślinę I dlatego nie należy do tego dopuszczać. Regularne koszenie sprzyja również niszczeniu chwastów dwuliściennych.

Nie każdy posiadacz ogrodu potrafi znaleźć czas co tydzień na skoszenie trawy. W okresie urlopowym i kiedy wyjeżdżamy nie doglądamy naszej posesji nieraz przez nawet dwa tygodnie lub dłużej. Wówczas z pomocą przychodzi ROBOT KOSZĄCY czyli kosiarka automatyczna.

Poznaj korzyści z posiadania robota koszącego:

  • dostosowuje się do Twojego grafiku, więc możesz korzystać z idealnie wyglądającego trawnika kiedy tylko chcesz;
  • jest wygodny w użytkowaniu i że standardami najnowszych technologii ma możliwość obsługi za pomocą aplikacji mobilnej;
  • jest przyjazny dla Twojego ogrodu (kompaktowy, może być ustawiony poza obszarem trawnika).

Mając to na uwadze…

…roboty koszące są jednym z najbardziej optymalnych rozwiązań, które zaoszczędzi Wasz czas i energię.

Umów się z nami już teraz na pokaz robota koszącego marki AMBROGIO. W naszej ofercie posiadamy roboty na każdy rodzaj trawnika.